KONST / Litografier / Färglitografi 12409251
nr 1240 9251
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 218/400 och 353/360. Bladets mått: 55x45 cm respektive 31x27 cm, lösa blad
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 mars 2019
kl 19:57:09
9/3 20:05:15
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren